Juventus në betejë me Real Madrid për talentin francez!

Juventus dhe Real Madrid kanë shfaqur interesimin e tyre për talentin e Lyon, Houssem Aouar, mirëpo për transferimin e tij duhet ti zbrasin xhepat e tyre në këtë krizë ekonomike.

21 vjeçar ka impresiounar me skuadrën franceze ku në 37 ndeshje ka shënuar 9 gola dhe ka asistuar 7 herë.

Mirëpo çmimi prej 50 milionë eurosh ja ka vështirësuar punën të dy klubeve europiane.

Juventus me një mesfushë me Sami Khedira, Blaise Matuidi, Miralem Pjanic dhe Real Madrid me Luka Modric, Toni Kroos dhe Casemiro kanë nevojë për emra të rinjë në skuadrat e tyre pasi lojtarët aktualë nuk premtojnë edhe shumë ndeshje në këmbët e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here