PSG synon transferimin e Tagliaficos nga Ajaxi

PSG i është bashkuar Chelsea, Barcelonës dhe Atletico Madridit në garën për mbrojtësin e Ajax, Nicolas Tagliafico.

E përditshmja spanjolle AS, shkruan se Parisienët kanë kthyer vëmendjen kah Tagliafico, pasiqë nuk janë të gatshëm ta paguajnë shumën e kërkuar nga Porto për Alex Telles.

Porto kërkon 40 milionë euro për Telles, ndërsa Tagliafico kushton rreth 25 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here