Chelsea gjen zëvëndësuesin e Kepas!

Frankie Lampard ka gati portierin e tij të ardhshëm.

Bëhet fjalë për portierin aktual të Borussia Dortmund, Roman Burki, për të cilin po bëhet gati një ofertë prej 15 milionë eurosh për ta realizuar me sukses këtë operacion.

‘Blutë’ po e shohin gardianin e Dortmund si zëvëndësuesin ideal të Kepa Arrizabalagas pasi ky i fundit ka dështuar që të sigurojë një vend titullari në Stamford Bridge.

Burki ka vetëm edhe një vit kontratë me gjermanët dhe Chelsea po shpreson se do ta transferojë atë për një çmim të ulët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here