Objektivi i Milanit merr këtë vendim befasues!

Objektivi në këtë transfertë verore për Milanin, Eduardo Quaresma pritet të nëshkruajë një  kontratë të re me skuadrën e Sporting Lisbonës, me një klauzolë prej 45 milionë eurosh.

Rossonerët ishin të përfolur për transferimin e qendërmbrojtësit 18 vjeçar, kontrata aktuale e të cilit skadonte në 2021.

Sipas A Bola, tani Quaresma ka arritur një marrëveshje që e lidh atë me Sporting deri në verën e vitit 2025 dhe për Milanin kjo do të thotë fund i kësaj ëndrre për transferimin e tij pasi italianit nuk janë të gatshëm që të ofrojnë 45 milionë euro për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here