Arsenal futet në garë për Dembelen

Topçinjtë dëshirojnë yllin e Lyon.

Siç raporton LEquipe, Arsenali është futur në garë për Moussa Dembelen dhe Topçinjtë janë të gatshëm që ta mposhtin Manchester United-in dhe Chelsea-n për të siguruar shërbimet e francezit.

Dembele ka luajtur 42 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar 22 gola, ndërsa vlera e tij në treg është rreth 40 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here