E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com.

25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon duke shënuar 26 gola dhe 10 asistime në 45 ndeshje të luajtura.

Ditëve të fundit është raportuar për një transferim të Azmoun te Napoli, mirëpo Rosonerët janë të gatshëm ta rrëmbejnë atë dhe kanë nisur bisedimet me agjentin e tij Fali Ramadani.

Zenit për lirimin e Azmoun kërkon 30 milionë euro dhe kjo shifër nuk përbën problem për Rosonerët.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here