Edhe United në garë për Werner!

Manchester United ka hyrë në garë për transferimin e sulmuesit të RB Leipzig, Timo Werner.

Liverpool ishte gjithashtu garë për të pasi futbollisti pëlqehet shumë nga Jurgen Klopp por gjithçka dështoi pasi ‘The Reds’ nuk pranuan të paguajnë klauzolën për blerjen e tij.

Mirëpo gjërat ndryshojnë tek Manchester United pasi këta të fundit janë të etur për një sulmues të ri dhe nuk e kanë problem klauzolën e tij prej 60 milionë eurosh.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here