Një tjetër shqiptar në Serie A: Gjiganti italian transferon Vojvodën!

Një tjetër shqiptar në Serie A!

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Standard Liege, Mërgim Vojvoda ka përfunduar në shënjestrën e gjigantit italian Lazio.

25-vjeçari ka bërë një sezon të mirë te Standarg Liege si dhe te përfaqësuesja e Kosovës dhe interesim për të kanë shfaqur Lazio dhe Torino.

Lazio e dëshiron atë këtë verë dhe Vojvoda pritet të transferohet në Olimpico për 7 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here