Inter përsëri për shopping te Hertha: Neroaxurët transferojnë sulmuesin 21-vjeçar

Siç raporton e përditshmja Tuttosport, Interi është duke konsideruar transferimin e yllit të Hertha Berlin.

Neroaxurët janë të interesuar për sulmuesin e Herthas Matheus Cunha për të përforcuar vijën e sulmit dhe për ti dhënë më shumë opsione në sulm Contes.

Cunha 21-vjeçar vlen rreth 15 milionë euro në treg dhe këtë sezon ka shënuar 4 gola në 20 ndeshje të luajtura.

Inter ka marrëdhënie të shkëlqyeshme me Herthan dhe transferimi mund të arrihet me lehtësi.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here