Leonardo për shopping në Olimpico: PSG transferon dyshen e Lazios për 80 milionë euro

PSG synon transferimin e dyshes së Lazios në merkaton e verës.

Siç raporton LEquipe, Parisienët janë të interesuar për dyshen Lazios Adam Marusic dhe Milinkovic Savic. Marusic vlerësohet rreth 15 milionë euro dhe te PSG besojnë se mund ta transferojnë dyshen e Lacialëve për 80 milionë euro.

Marusic pritet ta zërë vendin e Thomas Meunier, ndërsa Savic do të ishte një përforcim i madh për skuadrën e Tuchel.

Besohet se Lazio do ta pranojë ofertën e PSG, pasiqë pandemija e COVID-19 ka goditur rëndë financat e klubit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here