Juventus ka gati transferimin e ri!

Juventus po bëhet gati që të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Lyon për mesfushorin e saj Houssem Aouar, sapo merkatoja verore të hapet, raporton L’Equipe.

Manchester City gjithashtu përflitet se është e interesuar për të transferuar 21 vjeçarin, mirëpo Allianz Stadium duket destinacioni i tij i preferuar.

Aouar këtë sezon në 23 ndeshje ka kontribuar për Lyon me 3 gola dhe 3 asistime përpara se gjithçka të ndalej nga COVID-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here