PSG nuk ka të ndalur: Parisienët transferojnë yllin e Atleticos

Siç raporton e përditshmja spanjolle AS, PSG dëshiron transferimin e mesfushorit të Atletico Madrid Thomas Partey.

26-vjeçari është i hapur për një largim nga Wanda Metropolitano dhe disa klube kanë shfaqur interesim për të. Klauzola e tij është 50 milionë euro, shifër aspak problematike për PSG.

Partey ka luajtur 35 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar tre gola.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here