Lazio ka gati zëvëndësuesin për Milinkovic!

Lazio ka filluar të kërkoj në merkato emrin e duhur për të zëvëndësuar mesfushorin serb Sergej Milinkovic-Savic i cili pas këtij sezoni mund të largohet nga kryeqyteti italian.

Igli Tare në një prononcim deklaroi se situata e krijuar dhe vet dëshira e futbollistit serb mund të jetë që ai të shitet tek ndonjë skuadër e madhe europiane.

Emrat që janë lakuar për të zëvëndësuar serbin janë: Florentino Luis i Benficës, Joao Palhinha i Sporting Braga dhe Leander Dendocker i Wolverhampton Wanderers.

Serbi mund të qëndrojë edhe pas këtij sezoni mirëpo Tare po përgatit gjithçka në mënyrë që të mos zihen në befasi nëse ndonjë largim ndodhë nga klubi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here