Manchester City pranë blerjes së yllit të Milan!

Manchester City është vënë në ndjekje të mesfushorit të skuadrës së Milanit, Ismael Bennacer, pasi atë e pëlqen tekniku Pep Guardiola, raporton kështu RMC Sport.

Trajneri spanjoll ka biseduar personalisht me Bennacer për një transferim të mundshëm në Etihad Stadium pasi për të interesim ka shfaqur edhe Paris Saint Germain.

Bennacer ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh dhe para ndonjë transferimi tek cilado skuadër ai do garanci që do të ketë mundësinë që të luajë rregullisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here