Manchester City pas mbrojtësit të Barcelonës!

Manchester City po shqyrton mundësitë e saja që gjatë kësaj vere të tentojë të transferojë Sergi Roberton e Barcelonës, gjithnjë sipas Mundo Deportivo.

Barca nga ana tjetër është shprehur e gatshme të shes 28 vjeçarin, kontrata e të cilit skadon në vitin 2022.

Roberto është një lojtar që njihet shumë mirë nga Pep Guardiola dhe kjo gjë mund ta joshë atë të transferohet në Etihad Stadium.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here