Rashica në vend të Werner!

RB Leipzig po planifikon që Timo Wernerin ta zëvëndësojë me sulmuesin anësor nga Kosova, Milot Rashica, raporton Bleacher Report.

Julian Nagelsmann raportohet se do të tentojë që të transferojë 23 vjeçarin e Werder Bremen pasi që Werner pritet që këtë verë të transferohet tek Chelsea.

Rashica ka shënuar 10 gola dhe ka asistuar 6 herë në 29 ndeshje të zhvilluara në të gjitha kompeticionet me Werder Bremen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here