Barcelona merr lajmin e mirë, Suarez i gatshëm për vazhdimin e sezonit

Luis Suarez thuhet se është i gatshëm që të zhvillojë ndeshjen e parë për Barcelonën, 146 ditë pasi kaloi me sukses operacionin në gju.

Sulmuesi uruguaian ishte lënduar në muajin janar, derisa para shikohej se sezoni për të kishte përfunduar.

Sidoqoftë, coronavirusi suspendoi futbollin për tre muaj, duke i lejuar kështu ish-anëtarit të Liverpoolit që të jetë i gatshëm.

Sipas asaj që raporton Diario AS, 33-vjeçari është tani i gatshëm dhe Quique Setien mund ta ketë në dispozicion.

Në rikthimin e La Ligas, katalunasit do të përballej me Real Mallorcan më 13 qershor.

Rikthimi i Saurezit do të jetë kontrovers, pasi Barcelona e transferoi Martin Braithwaiten, si zëvendësues të Ousmane Dmebeles që është i lënduar.

Edhe Lionel Messi ka treguar formë të mirë në stërvitjet që po zhvillohen që disa javë, duke i dhënë një shtytje pozitive skuadrës.

Dembele në anën tjetër, nuk do të mund të paraqitet më në asnjë takim për këtë edicion, shkaku i lëndimit të pësuar në fillim vit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here