Sancho drejt largimit, Dortmund ka gjetur pasuesin

Siç raporton Sky Sport, Borussia Dortmund ka piketuar Feran Torres si pasuesin e Jadon Sancho.

Sancho pritet të largohet nga Dortmundi në fund të sezonit, ndërsa në garë për të janë Real Madrid, Manchester United dhe Liverpool.

Milionerët kanë nisur bisedimet me agjentin e Torres dhe spanjolli është i hapur për një transferim te Dortmund.

Torres ka luajtur 35 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar 6 gola, ndërsa vlera e tij në treg është 45 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here