Barcelona në ndjekje të yllit të Lyon!

Mesfushori i Lyon, Bruno Guimaraes, ka rënë në radarët e skuadrës së Barcelonës, siç raporton Don Balon.

Barca po e sheh 22 vjeçarin si zëvëndësuesin ideal të Sergi Busquets i cili tanimë i ka mbushur 31 vite dhe nuk premton edhe shumë gjatë.

Guimaraes ka zhvilluar 5 ndeshje për Lyon qysh prej transferimit të tij në janar nga skuadra e Athletico Paranaense.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here