Bombë: Spanjolli do të jetë zëvëndësuesi i Lautaros!

Inter ditëve të fundit ka filluar bisedimet me Atletico Madridin për një transferim të mundshëm të ish futbollistit të Juventusit, Alvaro Morata.

Edinson Cavani po mendon për një transferim në Madrid gjatë kësaj vere gjë që do të thotë se Morata do të jetë lojtar i lirë për sezonin e ardhshëm.

Sipas Tuttosport, Los Colchoneros janë të hapur për një transferim të sulmuesit të saj drejt Serie A.

Morata më herët ka punuar së bashku me Antonio Conte gjatë kohës që ishin bashkë tek Chelsea dhe Juventus ndërsa San Siro pritet ti bashkojë përsëri këta të dy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here