Arsenal e piketon yllin e Atleticos si objektivin kryesorë për merkaton e verës

Topçinjtë e dëshirojnë me çdo kusht mesfushorin e Atletico Madrid.

Siç raporton Mundo Deportivo, objektivi kryesorë i Arsenalit për merkaton e verës është transferimi i mesfushorit të Atletico Madrid Thomas Partey.

Topçinjtë janë të gatshëm të ofrojnë 50 milionë euro për të siguruar shërbimet e 26-vjeçarit.

Partey ka luajtur 35 ndeshje me Atleticon këtë sezon dhe ka shënuar tre gola.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here