Liverpool sfidon seriozisht United për Sanchon!

‘The Reds’ duket se kanë shanse të mëdha për të fituar betejën për Jadon Sanchon.

Liverpool është në pole position për të kryer me sukeses transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmund këtë verë, Jadon Sancho, raporton Le 10 Sport.

Deri më tani Manchester United ka qenë super favorite për blerjen e sulmuesit anglez mirëpo ditët e fundit gjërat kanë marrë kahje tjetër.

Sancho ka shënuar 20 gola në 40 paraqitje për Borussia Dortmund këtë sezon dhe gjithashtu ka asistuar plot 20 herë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here