Ibra largohet nga Milani!

Zlatan Ibrahimovic po përflitet shumë se në fund të këtij sezoni do të largohet nga Milan dhe do të rikthehet tek skuadrat suedeze e Hammarby.

Ibrahimovic ka pasur mosmarrëveshje të shumta me drejtorin e Rossonverëve, Ivan Gazidis, të cilit i kritikoi mënyrën e drejtimit të klubit.

Gazzetta dello Sport raporton se marrëdhënia e 38 vjeçarit me drejtuesit e klubit nuk është ajo e njëjta prej janarit.

Si rezultat i kësaj mundësitë e rinovimit të kontratës së tij tek Milani janë pothuajse zero dhe rikthimi tek skuadra e tij suedeze duket shumë i mundur të ndodhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here