Skuadra e Gallianit synon Serie A!

Adriano Galliani ka deklaruar se skuadra e tij Monza është gati për një promovim në Serie A pasi ky është edhe objektivi i presidentit.

Monza është ngjitur në Serie B dhe tani janë shprehur të gatshëm për të investuar më shumë për arritjen e Serie A por e di që një gjë e tillë nuk do të jetë aspak e lehtë dhe ka premtuar se do të ecë plot 4 orë e gjysmë prej Brianteo Stadium deri tek San Siro.

‘Do ta bëjmë Monzan që të rritet shumë shpejtë, këtë gjë ma ka konfirmuar edhe Silvio Berlusconi’- deklaroi Galliani për Radio 1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here