Reklama

Inter dhe City përgatiten për një shkëmbim spektakolarë

Must Read

OH ÇFARË GOLI: Ronaldo shënon nga gjuajtja e lirë ndaj Torinos (VIDEO)

https://twitter.com/goalll18/status/1279455048934850561?s=20

OH ÇFARË KA BËRË: Calhanoglu bombardon portën e Strakoshës (VIDEO)

https://twitter.com/goalll18/status/1279507659952214016?s=20

Jo vetëm Jovic, Milan transferon edhe një tjetër futbollist nga Reali për 20 milionë euro!

Milani verën e kaluar transferoi nga Reali Theo Hernandezin dhe rezultoi të ishte përforcimi më i mirë që kanë...

Marrëveshja është arritur: Ylli i Serie A te City për 80 milionë euro

Siç raportojnë mediat britanike, Manchester City ka arritur marrëveshje personale me Kalidou Koulibalyn. Qytetarët janë në kërkim të një mbrojtësi...

Zbulohet e vërteta e shkëmbimit: Juventus dhe Barcelona ia bënë ‘tetë me dy’ UEFA-s

Shkëmbimi mes Miralem Pjanic dhe Arthur Melos e dëshmoi edhe njëherë se klubet janë të gatshme të bëjnë manovra...

Interi do të tentojë transferimin e Sergio Kun Agueros nga Manchester City këtë verë, raportojnë mediat italiane.

Citizens janë të interesuar për mbrojtësin e Interit, Milan Skriniar dhe Neroaxurët dëshirojnë që në operacion të përfshihet kartoni i Agueros.

Shitja e Skriniar ka qenë e paimagjinueshme për Interin, mirëpo drejtuesit kanë ndryshuar mendim, pasiqë sllovaku nuk është përshtatur mirë në skemën e Contes me tre mbrojtës.

Aguero edhe pse 32-vjeçar ishte mjaftë i rëndësishëm për Cityn këtë sezon, mirëpo Qytetarët kanë filluar ta kërkojnë pasuesin e tij.

City besohet se do ta pranojë ofertën e Interit për një shkëmbim Skriniar-Aguero.

Përveç Agueros, Interi do të arkëtonte edhe një shumë parash.

 

 

Reklama

TË FUNDIT

Arsenal i afrohet transferimit të Partey!

Topçinjtë janë në gjendje të shesin ndonjë lojtar për të rritur fondet për transferimin e tij. Arsenal duket e dëshpëruar për të arritur një marrëveshje...

Manchester United dhe Arsenal pas yllit të Real Madrid!

Arsenal dhe Manchester United janë në garë për transferimin e mesfushorit të Real Madrid, James Rodriguez i cili nuk është më në planet e...

Fenerbahce pas dyshes së Barcelonës!

Fenerbahce ka kontaktuar me skuadrën e Barcelonës për një transferim të mundshëm të dyshes Jean-Claire Todibo dhe Moussa Wague, raporton Sport. Turqit janë të vendosur...

Spurs pas dyshes së Wigan!

Tottenham ka shfaqur interesimin e saj për dyshen e skuadrës së Wigan, Joe Gelhardt dhe Jensen Weir, raporton The Sun. Spurs po shpreson në blerjen...

Manchester United në ndjekje të Pellistri!

Manchester United po bëjnë gati një lëvizje për transferimin e anësorit të Penarol, Facundo Pellistri, raporton Eurosport. Djajtë e Kuq po synojnë që të paguajnë...

Liverpool dhe Chelsea në garë për talentin gjerman!

Anësori i Hoffenheim, Nick Breitenbucher është bërë një objektiv i skuadrave agnleze të Chelseas dhe Liverpool, siç raporton SPOX. Klubet nga Premier League po shikojnë...

Sulmuesi i Fiorentinës pranë transferimit të Bolognës!

Sulmuesi i Fiorentina, Giovani Simeone, është pranë arritjes së një marrëveshjeje për tu transferuar tek Bologna, raporton Calcio Mercato. La Viola do të sanksionojë largimin...

More Articles Like This