E FUNDIT: Allegri merr drejtimin e gjigantit të Serie A!

Massimiliano Allegri ka shprehur gatishmërinë për të pranuar një post si trajneri kryesor i Romës nëse i ofrohet kjo mundësi, raporton Corriere dello Sport.

Drejtuesit e klubit nga kryeqyteti nuk janë të bindur aspak nga Paulo Fonseca dhe po mendohet emërimi i Allegrit.

Raporti detajon sesi më herët trajneri i njohur kërkonte 10 milionë euro në sezon tashmë kërkesat e tij janë ulur ndjeshëm dhe mund të vijë për një shumë më të ulët.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here