Mediaset: Ylli i Milan transferohet tek Lyon!

AC Milan dhe Lyon duket se kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Lucas Paquetas para përfundimit të këtij afati kalimtar.

Nga kjo marrëveshje skuadra e Milan shpreson që të arkëtojë rreth 22-23 milionë euro.

Lyon nga ana tjetër është shumë e interesuar për këtë futbollist mirëpo njëherë duhet që të shesë ndonjë futbollist për të qenë në gjendje për të arritur këtë transferim.

Milan nuk pranon ndonjë huazim kështu që mundësia e vetme për francezët është blerja përfundimtare e kartonit të Paquetas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here