Spartak kërkon Aurier!

LONDON, ENGLAND - SEPTEMBER 14: Serge Aurier of Tottenham Hotspur celebrates after his team's second goal during the Premier League match between Tottenham Hotspur and Crystal Palace at Tottenham Hotspur Stadium on September 14, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Tottenham Hotspur FC/Tottenham Hotspur FC via Getty Images)

Spartak Moscow beson se mund të arrijë një marrëveshje për të transferuar Serge Aurier nga Tottenham, raporton Sky Sports.

Aurier nga ana tjetër do të preferonte të luante në ligat më të forta në Europë dhe ajo ruse nuk bën pjesë në këtë kategori për të.

AC Milan ishin të interesuar më herët për mbrojtësin mirëpo nuk kishin fondet e nevojshme për të realizuar një transferim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here