E bujshme: Stephan El Sharawy rikthehet në Serie A

Stefan El Shaarawy pas një sezoni te Shanghai Shenhua do të rikthehet te Roma.

El Shaarawy vitin e kaluar u transferua në Kinë pas ofertës faraonike, mirëpo e ka kuptuar se ka bërë gabim që është larguar nga Serie A.

27-vjeçari ka arritur marrëveshje për tu rikthyer në Olimpico, pasiqë Kluivert është i huazuar te RB Leipzig.

El Sharawy ishte pjesë e Romës nga vitin 2016 deri në vitin 2019, ndërsa më parë ka luajtur për Milanin, Monacon, Genoan dhe Padovan.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here