Juventus transferon yllin e Chelseas!

Juventus duket se nuk po bën shaka kur tregoi interesim të shtuar për Emerson Palmierin.

Por për të transferuar futbollistin e Chelseas ekziston vetëm një problem dhe është ai financiar.

Emerson tashmë ka mbetur vetëm një tepricë tek skuadra londineze dhe se shitja e tij është çështje e ditur mirëpo nuk dihet se në cilën merkato ai do largohet nga Premier League.

Braziliani më herët ka qenë pjesë e Serie A pasi ishte tek Roma dhe në një intervistë para disa ditësh ai ka bërë të ditur se do dëshironte shumë që të rikthehej në Itali dhe është pikërisht Zonja e Vjetër skuadra e cila po përgatitet ti plotësojë këtë dëshirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here