Formacionet zyrtare: Tottenham – Manchester City

Tottenham Hotspur dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Qytetarët janë mysafir të Spurs në takimin e vlefshëm për javën e nëntë të Ligës Premier, takim që zhvillohet në Tottenham Hotspur Stadium nga ora 18:30.

Ekipi i Pep Guardiolas vjen në këtë ndeshje me një formë të luhatshme dhe synon fitore të madhe në këtë udhëtim.

Në anën tjetër, vendasit e Jose Mourinhos janë në formë të lartë në këtë fillim sezoni dhe duan të vazhdojnë serinë pa humbje.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet thuajse më të mirat e mundshme, por duke pasur reparte të balancuara.

TottenhamLloris (C), Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilon, Hojbjerg, Sissoko, Ndombele, Bergwijn, Son, Kane.

Man CityEderson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne (C), Mahrez, Bernardo, Torres, Jesus

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here