Kush janë favoritët për të fituar botrorin në Rusi sipas Luis Figos?

Luis Figo ka zgjedhur dy skuadrat favorite për fitimin e botërorit në Rusi.

Sipas Luis Figos skuadrat favorite për të fituar botërorin janë Spanja dhe Portugalia.

Ish lojtari i Barcelonës dhe Real Madridit për një televizion spanjoll u shpreh se Spanja dhe Portugalia janë kandidatët kryesorë për fitimin e botërorit për shkak forcës së skuadrës dhe nga motivimi.

„Portugalia dhe Spanja janë favorite të ketij kompeticioni jo vetëm për fazën e grupeve por edhe për kompeticionin në përgjithsi. Gjithashtu nuk mund ti anashkalojmë skuadrat tjera të cilat mund të bëjnë befasinë.”

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here