Reklama
Home Uncategorized

Uncategorized

Pogba dëshiron të qëndrojë në Old Trafford.

Francezi ka ndërruar mendim  që pas emërimit të Solskjaer. Siç raporton The Sun, Pogba i ka thënë Solskjaerit se dëshiron të qëndrojë në Manchester United. Tre muaj më parë raportohej se Pogba do të largohet nga Djajtë e Kuq në fund...

Rikuperohet Duglas Kosta, por mbrojtja e Juves në alarm. Alegri me dilema të mëdha...

Për ta parë gotën gjysmëbosh: Matia De Shiljo dhe Andrea Barzalji nuk do të jenë në ndeshjen e së martës kundër Atletikos së Madridit. E premtja ishte një ditë e zezë për ta. De Shiljo u ndal për një problem...

Manchester United ka piketuar mbrojtësin e Benficas si përforcimin e rradhës

Drejtuesit e Manchester United vazhdojnë të jenë në kërkim të një lojtari ideal për repartin e mbrojtjes. Tashmë sytë e ‘Djajve të Kuq’ janë drejtuar nga Portugalia, aty ku po vëzhgojnë me mjaft interes mbrojtësin e Benficës, Ruben Dias. 21-vjecari u...

BOMBË: Manchester United fillon bisedimet me yllin portugez

Manchester United ka hyrë në konkurrencë me Liverpool-in për të marrë shërbimet e Bruno Fernandes, i cili është në pronësi të Sporting Lisbona. Mesfushori me tipare sulmuese po kalon një sezon fantastik në Portugali, duke u bërë protagonist me 22...

Këto janë çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Evropës

Skuadra e mëdha që janë pjesë e Ligës së Evropës kanë qenë më fat, duke rënë me skuadra të nivelit jo të tyre. Chelsea do të takohet me Dynamo Kiev, ndërsa Interi luan me Eintracht Frankfurtin. Napoli pret Salzburgun, ndërsa Arsenali...

‘Adios’ Real Madrid, Bale ka gjetur skuadrën e re

Gareth Bale do të largohet nga Real Madridi në fund të këtij sezoni, pasi këta të fundit nuk llogarisin më në shërbimet e tij. Uellsiani është duke dështuar të rikthehet në formën e tij më të mirë në këto dy...

Sfidë bomberash për një vend në Champions, lideri Zapata kundër “vrasësit” Piontek

Goli është “emëruesi” i përbashkët, ndërsa i ndryshëm është festimi i tyre. Nga njëra anë “zbrazet arma”, nga tjetra dy duar i drejtohen qiellit. Sa herë (18 në 12 ndeshje) i kemi parë këto skena në kohët e fundit....

Ja si do të dukej formacioni i Chelsea nën drejtimin e Zidane (FOTO)

Chelsea po konsideron marrjen e Zinedine Zidane për të zëvendësuar Maurizio Sarri, para përfundimit të sezonit. “The Sun” zbuloi sot se bordi drejtues i “Blues” është mbledhur këtë javë dhe ka diskutuar për situatën me trajnerin italian, pozitat e...

Po shndërrohet në çështje brenda grupit, Solari “dënon” Iscon

Ditën e djeshme te Reali i Madridit u realizua fotoja zyrtare, e para me trajnerin Santiago Solari. 25 lojtarët e madrilenëve pozuan në “Ciudad Real Madrid” së bashku me trajnerin argjentinas dhe presidentin Florentino Perez. Përveç fotos së grupit,...

Zgjidhet në formacionin më të mirë të vitit, futbollisti shqiptar feston me… “shqiponjë”

Benjamin Kololli ishte futbollisti i vetëm shqiptar që u zgjodh mbrëmjen e djeshme në formacionin më të mirë të vitit 2018 në Zvicër. 26-vjeçari është një nga futbollistët më të spikatur të Zyrihut, teksa shpeshherë ka qenë protagonist absolut te...
Reklama

TË FUNDIT