Gjermania: Këto janë shpërblimet për botërorin!

Çdo futbollist i përfaqsueses Gjermane do të fitojë 350000 euro në rast se Gjermanët arrijnë ta fitojnë Botërorin në Rusi.

Kur Gjermania fitoi titullin në vitin 2014, lojtarët u shpërblyen me nga 300000 euro.

Skuadra e cila udhëhiqet nga Joachim Low, nuk do të fitojë asnjë shpërblim për fazën e grupeve dhe 1/16.  Lojtarët do të fitojnë 70000 nëse arrijnë në çerekfinale dhe 120000 për gjysëmfinale.

Nëqoftëse Gjermanët arrijnë ta mbrojnë titullin, do të bëhen skuadra e tretë që arrinë këtë, pas Italisë dhe Brazilit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here