Xavi po bëhet gati për stolin e Barcelonës- e ka fituar punën e parë si trajner (Foto)

Futbollisti legjendar i Barcelonës, Xavi e ka fituar punën e parë si trajner Olympic Villa. Një klub i vogël Katalanas. 

Ai do ta rrespektojë kontratën e tij me Al Sad deri më 30 Qershor 2018 ku dhe do ti japë fund karrierës së tij si futbollist.

Mediat Spanjolle shkruajnë se Olympic Villa është fillimi drejt stolit të Barcelonës. Shumica e shohin atë si trajner të Barcelonës në të ardhmen, përshkak të intelegjencës së tij futbollistike.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here