Carragher këshillon që Coutinhon ta shesin verës

Jamie Carragher thotë se Liverpool duhet ta shesë Coutinhon për një çmim të lartë, por duhet ta mbajë deri në fund të këtij sezoni.

Liverpool verës refuzoi ofertat nga Barcelona për brazilianin por nuk e dijnë edhe sa mund të vazhdohet me këtë situatë pasi që katalanët po shpresojnë ta sjellin CoutinhonCamp Nou gjatë afatit kalimtar të janarit.

Carragher insiston që lojtari duhet të mbahet akoma pasi që po luftojnë për një vend në top katërshe në Premier League dhe garojnë gjithashtu edhe në Champions league.

Ditët në vijim janë vendimtare edhe pse vet dëshira e futbollistit është që të shkojë tek Barca.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here