Manchester United pranë blerjes së brazilianit

Manchester United duken të dëshperuar të kryejnë një huazim për lojtarin e PSG Lucas Moura, sipas The Sun.

Braziliani nuk është aktivizuar shumë këtë sezon dhe në Parc des Princes gjithmonë e më shumë po shtohen zërat për një largim të tij.United e ka shënjestrën kryesore për afatin e janarit edhe pse bëhet fjalë vetëm për një huazim.

PSG mund të bëjë vetëm biznes pasi që një blerje pas huazimit mund të kushtojë rreth 40 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here