Victor Valdes del në penzion!

Ish portieri i Barcelonës ka deklaruar pensionimin nga futbollit dhe ka fshirë të gjitha llogaritë në rrjetet sociale për tu fokusuar më shumë tek familja e tij.

Ai tregoi se do të linte futbollin natën e Vitit të Ri në moshën 35 vjeçare.Valdes ka pasur një karrierë të shkëlqyer me Barcelonën dhe kombëtaren spanjolle duke fituar shumë trofe.

Valdes me Barcelonën fitoi tri herë Champions Leaguen dhe e ndihmoi skuadrën blaugrane të fitojë tripletën për herë të parë në historinë e klubit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here