Messi mund të largohet nga Barca falas!

Messi mund të largohet nga Barcelona pa asnjë lloj pagese nëse Katalonia arrin qëllimet për pavarësi, raporton El Mundo.

Marrëveshja thotë se ai mund të largohet falas nëse Barcelona shkëputet nga Spanja, dhe nuk do kishte rëndësi a do të vazhdonte të luante në Spanjë, Francë apo Gjermani.

Messi ka një klauzolë prej 700 milionë eurosh por nëse referundumi do të realizohet në mënyrë të suksesshme Messi do të ishte i volitshëm për transferime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here