Prioriteti i Guardiolës është Sanchez!

Pep Guardiola i ka kërkuar klubit të City që në merkato ta kenë prioritet Alexis Sanchez dhe jo ndonjë lojtarë tjetër.

Manchester City ishte dhe në ndjekje të Virgil van Dijk por lojtari u transferua tek Liverpool për plot 75 milionë funta.

Arsenali dëshiron plot 35 milionë funta që ta shesë lojtarin por në fund të sezonit atij i skadon kontrata dhe mund  të transferohet te Manchester City si një lojtar i lirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here