Real Madrid kërkon mbrojtësin italian!

Real Madrid gjatë kësaj vere duket se do të tentojnë që të përforcojnë edhe repartin mbrojtës ku në shënjestër është vënë mbrojtësi i skuadrës së Milan, Leonardo Bonucci, raporton CalcioMercato.

Përderisa Milani vështirë se mund ta lëshojë Bonuccin pas vetëm një sezoni të kaluar në skuadër, Real Madrid ka një listë me emra lojtarësh të cilët mund të trasnferohen në Santiago Bernabeu.

Lojtarët më të mundshëm për tu transferuar janë:David Luiz, Milan Skriniar, dhe Clement Lenglet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here