Higuain sfidon Ronaldon

Gonzalo Higuain ka filluar të shënojë në klubin e tij të ri dhe tani sfidon ish-shokun e tij Ronaldo për kurorën e golashënuesit më të mirë të Serie A.

Në vlerësimet e Snajit, Ronaldo, tani me tre gola, konsiderohet gjerësisht si favorit për titullin në 1.85, por pjesa e Higuain, siç raportohet nga Agiproneës, është zvogëluar ndjeshëm, ndërsa argjentinasi tani është i dyti në listë, përcjell ORAinfo.

Shanset janë 7.50, në krahasim me Ciro Immobile dhe Mauro Icardi.

Kjo është gjithashtu sezoni i parë nga katër të fundit, në të cilën El Pipita nuk filloi si favorit absolut për kurorën.

Ndër emrat e befasishëm, Piatek nga Genoa. Për Rodrigo De Paul nga Udinese, aktualisht në 4 gola, shanset janë 50.00, në krahasim me Lorenzo Insigne i cili gjithashtu ka 4 gola.

Të njëjtat synime për Gregoire Defrel, i cili nuk ka shënuar kundër Interit. Shanset e tij për të fituar kurorën janë 33.00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here