Spektakël në Katar, Dovizioso fiton garën e parë të sezonit

0

Piloti i Ducatit, Andrea Dovizioso ka triumfuar në çmimin e madh të Katarit.

Italiani erdhi deri te fitorja pas një dueli deri në kthesën e fundit me Marc Marquez, të cili e la vetëm dy të qintat pas tij (0.002).

I treti u rradhit Carl Crutchlow, 4. Alex Rins dhe i pesti Valentino Rossi. Vinales i cili u nis nga pozita e parë, e përfundoi garën në pozitën e shtatë.

 

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here