Reklama

Milani madh po kthehet: Rosonerët transferojnë yllin 80 milionësh

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Leonardo për shopping në San Siro: PSG transferon dyshen e Milanit për 80 milionë euro

Edhe pse është një ofertë fantastike, tifozët e Milanit e mbajnë mend se çfarë ndodhi me klubin e tyre...

Milani është mjaftë aktiv në këtë merkato dhe Rosonerët kanë siguruar 5 përforcime për sezonin e ri, ndërsa sipas raportimeve të fundit është arritur marrëveshja për transferimin e Angel Correas.

Mirëpo nuk mbaron me kaq. Sipas raportimeve të fundit Milani mund ta transferojë yllin portugez, Bruno Fernandes.

Agjenti i njohur portugez, Jorge Mendes, është duke kërkuar një skuadër për klientin e tij Bruno Fernandes, pasiqë transferimi i këtij të fundit te Manchester United dështoi.

Bisedimet kanë filluar dhe  mediat italiane raportojnë se në këtë transferimin mund të përfshihet Andre Silva.

E përditshmja portugeze A Bola, shkruan se Milani është i gatshëm të ofrojë Andre Silvan, Samu Castillejon dhe 30 milionë euro për Bruno Fernandes.

Oferta tjetër është 40 milionë euro dhe kartonin e Andre Silvas, mirëpo Sporting nuk dëshiron përfshirjen e lojtarëve dhe ka kërkuar 80 milionë euro për Brunon.

Sporting është në krizë financiare dhe klubi është i detyruar të shesë patjetër këtë merkato dhe kjo rrit gjasat e transferimit të Fernandes për tu transferuar në San Siro, pasiqë për portugezin nuk është asnjë tjetër skuadër në garë.

 

 

Reklama

TË FUNDIT

Casemiro zgjat kontratën me Real Madrid!

Casemiro ka arritur të nënshkruajë një kontratë të re me skuadrën e Real Madrid që do ta mbajë atë në Santiago Bernabeu deri në...

Rangers akoma nuk ka vendosur për Kamberin!

Rangers është në dyshime për të firmosur apo jo një kontratë përfundimtare me Florian Kamberin, raporton Daily Record. Gjigantët skocet po presin për sqarime nga...

Silva mund të qëndrojë akoma tek PSG!

Thiago Silva mund të qëndrojë tek Paris Saint Germain edhe pas kësaj vere pasi këta të fundit janë duke bërë gati një ofertë tjetër...

Barcelona gati ta shes Dembelen!

Barcelona është gatë ta shes Ousmane Dembele gjatë kësaj vere nëse merr ndonjë ofertë të pranueshme, raporton Mundo Deportivo. Sulmuesi francez ka dështuar që të...

Klubet e Premier League diskutojnë për afatin e transferimeve!

Klubet e Premier League kanë propozuar që afati veror i transferimeve të shtyhet deri në fund të muajit shtator, siç raporton Mail. Po shpresohet që...

Ajax pas adoleshentit danez!

Ajax është shumë pranë nënshkrimit me 17 vjeçarin danez Eskild Munk Dall nga Silkeborg, siç raporton Telegraaf. Adoleshenti po përcillej nga agjenti John Steen Olsen,...

Juventus kërkon yllin e Ligue 1 për një huazim dy vjeçar!

Kampionët e Serie A janë të vendosur për huazimin e talentit të Lyon, Houssem Aouar, për një periudhë dy vjeçare. Impakti financiar i krijuar nga...

Juventus-Pogba, ky është vendimi i fundit!

Mesfushori i Manchester United duket se nuk është më një objektiv real për Juventusin. 'Zonja e Vjetër' edhe publikisht e pranoi se më nuk është...

More Articles Like This