Real Madrid e vendosur të mbajë Areolan në skuadër!

Portieri i Paris Saint Germain Alphonse Areola duket se do të jetë lojtar i Real Madrid pasi gjatë huazimit në këtë sezon ka impresionuar drejtuesit madrilen.

Sipas AS, madrilenët janë të etur për të mbajtur portierin e PSG dhe parizienët duken që janë të hapur për ta lënë Areolan të lirë.

Los Blancos duket se me këtë transferim po kërkojnë që të sigurojnë portën e tyre edhe pse ndeshjeve të fundit Thibaout Cortouis ka qenë shumë në formë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here