Home Futboll Page 3

Futboll

Solsjkaer për golin e Xhakës: Mos është brazilian

0
Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskajer ka thënë pas ndeshjes se ata nuk ishin në ritmin e tyre të lojës, gjersa goal e Granit Xhakës i zuri në befasi. Trajneri norvegjez për më shumë i ka vënë një lëvdatë...

I vetmuar në morsën zikaltër, Piatek: S’do na ndalë një humbje, Champions-i objektivi kryesor

0
I vetmuar në morsën zikaltër që përbëhej nga De Vraj dhe Shkrinjar. Kështu mund të cilësohet paraqitja në derbi e Kristof Piontekut. Polaku përjetoi një natë për t’u harruar në “San Siro”, stadiumi që kohët e fundit ishte shndërruar...

Milan zgjedh mes Moratas dhe Falcaos – UEFA vendos!

0
Prioritet për Rosonerët në merkaton e verës do të jetë transferimi i një sulmuesi cilësore, kurse në shënjestrën e Milanit janë Alvaro Morata dhe Radamel Falcao. Milan me siguri do ta transferojë një sulmues klasi, pasiqë Kalinic dhe Silva zgënjyen...

Formacionet zyrtare: Udinese – Milan

0
Milani është skuadra më në formë në kampionatin italian në këtë fillim sezoni. Rossonerët në pesë ndeshjet e para kanë marrë katër fitore dhe një barazim, ku mbajnë kreun në renditje. E në xhiron e gjashtë skuadra e Stefano Piolit luan...

Valverde thumbon Barcelonën: Real Madrid, pretendent për titull

0
Ernesto Valverde, ish trajner i Barcelonës, i shkarkuar së fundi, ka folur për pretendentët në La Liga. Spanjolli ka vendosur të paraqitet për të parën herë në media, që pas shkarkimit nga Barcelona. “Real Madrid është një pretendent i fortë për...

Bombë: Memphis Depay tek gjiganti i Serie A!

0
Tashmë nuk është një sekret që skuadra e Milan dëshiron që të shesë Lucas Paquetan gjatë këtij afati kalimtar. Lyon është në pole position për këtë futbollist dhe mesa duket ka një alternativë interesante për transferimin e tij. Sipas Tuttosport Lyon...

Derby della Madonnina në merkaton e janarit: Milani dhe Interi në garë për yllin...

0
Nuk kishte se si të mungonte Derby della Madonnina në merkaton e janarit. Milani dhe Interi do të garojnë për shërbimet e mesfushorit të Udineses, Rodrigo de Paul. Milani ende nuk ka një plan konkret për merkaton e janarit, por Gattuso...

Formacionet, Serbi – Brazil

0
Serbia dhe Brazili takohen sonte në “Kampionatin botëror 2018”. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Serbia (4-2-3-1): Stojkovic; Ivanovic, Milenkovic, Tosic, Kolarov; Matic, Milivojevic; Tadic, Milinkovic, Ljajic; Mitrovic. Brazili (4-3-3): Alisson; Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo; Paulinho, Casemiro, Coutinho; Willian, Gabriel...

Ylli i Bayernit pëson një aksident të frikshëm!

0
Nuk kanë fund telashet për talentin francez të Bayern Munich, Kingsley Coman.  Pas problemeve të shumta me dëmtimet, sulmuesi i bavarezëve ka pësuar aksident me makinën e tij në autostradën që lidh Munichun me Starnbergun. Policia ka konfirmuar se nuk ka...

Rafinha pranë transferimit te rivalët e Barcelonës

0
Rafinha është shumë afër që të largohet nga Barcelona në këto ditë të fundit të afatit kalimtar veror. Mesfushori spanjoll nuk ka shumë hapësirë në Camp Nou, derisa ka zgjuar interesimin e rivalit nga La Liga, Valencias. Sipas asaj që raporton...
17,352FansLike