Home Futboll

Futboll

Video: Messi me një mesazh emotiv për Neymar

0
Ylli i Barcelonës Leo Messi ka dërguar  një mesazh emotiv  për shokun e tij Neymar i cili u largua nga "Camp Nou" verën e kaluar. Në video Messi pranoi se atij po i mungonte shumë Neymar dhe i dëshiroi atij...

Zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore: Astori nuk vdiq në gjumë

0
Tre muaj kanë kaluar që nga ajo natë tragjike e 4 marsit, kur trupi i Davide Astori u gjet pa jetë në hotel, në Udine. Që atëherë, të gjithë janë përpjekur dëshpërimisht për të gjetur shkaqet e një vdekjeje...

Manchester United i hap dyert yllit të Real Madrid!

0
Paraqitja aspak e mirë e Gareth Bale me Real Madridin gjatë këtij sezoni dhe zëvendësimi i tij me Asension gjatë pjesës së parë në sfidën me Juventusin në Champions League kanë shtuar zërat për një largim të uellsianit nga...

Messi: E anuluam ndeshjen, nuk mundeshim të luajmë kundër atyre që vrasin fëmijë të...

0
Përfaqësuesja e Argjentinës e ka anuluar  ndeshjen e saj miqësore kundër përfaqësueses së Izraelit. Rrolin kryesorë në vendimin për të mos ta luajtur ndeshjen e ka marrë Lionel Messi, i cili në një intervistë për Tyc Sports ka shpjeguar arsyen...

Tensione te PSG: Lojtarët acarohen me Neymarin

0
Bashkëjetesa te PSG nuk ka qenë e lehtë këtë sezon. Sipas Liberation, titujt e fituar nuk e kanë përfunduar krizën, që është përjetuar në dhomat e zhveshjes. Tensioni në mes lojtarëve është në kulmin e vet, pavarësisht tripletës së arritur...

Të gjithë mendojnë se Juventusi u dëmtua mbrëm, por shikojeni me vëmendje këtë fotografi!

0
Gjyqtari anglez, Michael Oliver është i njohur për vendimet e tij kundër Arsenalit, por mbrëm ai ka sjellur një vendim kontraverz në Ligën e Kampionëve. Në sekondat e fundit të ndeshjes, ai referoi një penallti të dyshimtë për Realin, të...

VIDEO: Ramos e lëndoi me qëllim Salah – reagimi i tij e dëshmon këtë!

0
Mohamed Salah është lënduar në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve dhe është detyruar ta braktisë ndeshjen në minutën e 30-të. Salah u lëndua pas duelit me kapitenin e Realit, Sergio Ramos. Në fillim dyshohej se Ramos e bëri me...

Icardi dhe Inter pranë lamtumirës!

0
Me një fillim sezoni mjaftë të mirë për Inter tani gjërat nuk po shkojnë ashtu siç e kishin parashikuar jo vetëm në kampionat por edhe brenda skuadrës zikaltër. Ylli i skuadrës Mauro Icardi duket se është i dëshpëruar me skuadrën...

Italia në këmbë: Është bërë i njohur rezultati mes Fiorentinës dhe Napolit!

0
Çështja e kampionit në Serie A mbetet e hapur edhe pse kanë ngelur vetëm edhe 4 ndeshje. Juventus është lider në kampionatin italian me 1 pikë më shumë se Napoli. Zonja e Vjetër nesër do të përballet kundër Interit dhe i...

Reali dëmtohet nga gjyqtari? (VIDEO)

0
Juventus e ka filluar ndeshjen në mënyrë furioze dhe ka arritur të shënojë dy gola me anë të Mandzukic. Nga ana tjetër Reali kishte një rast ku Ronaldo goditi, por topi i Ronaldos u dëbua deri te Isco i cili...
17,345FansLike