Home Futboll Page 1896

Futboll

Arsenal ka prezantuar fanellën e dytë: PUMA me një variant kreativ (FOTO)

0
Tifozët e Arsenalit nuk ishin të kënaqur nga fanella e re e Arsenalit për sezonin 2018/19. Mirëpo fanella e dytë e Arsenalit duket se do të jetë më e shitura. https://twitter.com/Arsenal/status/1004634066476519426  

Hamsik ka sjellur vendimin: Do të largohet nga Napoli

0
Kapiteni i Napolit, Marek Hamsik mbrëmë në mbledhje me kryesinë e klubit ka bërë të ditur se dëshiron që të largohet nga Napoli. Hamsik ka një status legjendarë në Napoli, ai ju bashkua Napoletanëve para 11 vitesh dhe u bë...

Guardiola me një transferim surprizë!

0
Manchester City ditëve të kaluara ka tentuar që ta transferojë Jorginhon dhe Miralem Pjanicin, mirëpo një gjë e tillë nuk ka ndodhur pasiqë Napoli dhe Juventus refuzuan ofertën e Qytetarëve. Mediat angleze shkruajnë se Guardiola është përqëndruar në transferimin e...

Futbolli në rradhë të parë: Brazilianët do të punojnë më pak gjatë Botërorit

0
Administratorët shtetëror nuk do të kenë nevojë të punojnë gjatë kohës kur Brazili do të zhvillojë ndeshjet e saja në Botërorin e Rusisë. Kur ndeshjet e Brazilit do të jenë në mëngjes, orari i punës do të fillojë nga ora...

Asgjë nga transferimi i Salah te Barcelona

0
Menaxheri i Mohamed Salah ka mohuar zërat e mediave rreth transferimit të egjiptianit te Barcelona. E përditshmja spanjolle AS dje publikoi një lajm ku shkruante se menaxheri i Salah, Rami Abas ja ka ofruar Salahun Barcelonës. "Një gjë e tillë asnjëherë...

Firminho i kundërpërgjigjet Ramosit: Ai është një idiot

0
Sergio Ramos është armiku më i madh i fansave të Liverpoolit, por edhe te një pjesë e lojtarëve të Liverpoolit. Ata e fajsojnë Ramosin për lëndimin e Salahut dhe Kariusit. Ramos para disa ditësh deklaroi në mënyrë sarkastike: “Dëmtova Salah dhe Karius,...

Zyrtare: Abidal rikthehet te Barcelona

0
Kryesia e Barcelonës sot ka bërë të ditur se Eric Abidal do të rikthet në Camp Nou në rrolin e drejtorit. Ish futbollisti i Blaugranëve do ta marrë postin e sekretarit teknik. Emërimi i Abidalit ishte surprizë, pasiqë në zgjedhjet e...

Bisedimet kanë filluar: Chelsea niset drejt Higuain

0
Për një kohë të gjatë është spekuluar se Juventus është e gatshme ta shesë Higuainin, kurse nga Zonja e Vjetër nuk kanë demantuar asgjë. Mediat argjentinase kanë bërë të ditur se Chelsea është e interesuar për El Pipitan dhe kanë...

Zbulohet trajneri i ri i Realit?

0
Pas largimit të Zidane, Real Madrid është në kërkim të një trajneri të ri dhe duket se drejtimin e Los Blancos do ta marrë një tjetër ish lojtarë. Në stolin e Realit do të ulet ish lojtari i Madrilenëve, Guti. Këtë...

De Ligt zgjedh super-skuadrën e Premierligës, çmimi 60 milionë euro

0
Manchester City vazhdon të jetë aktiv në afatin kalimtar. Kampioni anglez është afër të transferojë Matthijs de Ligt nga Ajaxi. Ky transferim do t’i kushtojë Cityt 60 milionë euro. “Tuttomercatoëeb” raporton që operacioni do të zyrtarizohet shpejtë
17,373FansLike