Home Futboll Page 2381

Futboll

Barcelona: Ish-sulmuesi i Real Madridit do të transferohet te Katalanasit

0
Barcelona këtë vit është fantastike edhe në La Liga edhe në Ligën e Kampionëve, por Valverde nuk dëshiron që gjërat të ndryshojnë. Dembele po rikuperohet, Alcacer është lënduar kurse Deolofeu nuk po i jep rezultatet e pritura prandaj Valverde dëshiron...

Madrilenët me formacion të ri: Ja si do të duket Reali i ri!

0
Real Madridi pati një ndër vitet më të mira në historinë e klubit mirëpo momentalisht gjinden 14 pikë pas Barcelonës.  Florentino Perez është i gatshëm ta përforcojë skuadrën dhe të sjellë tri superpërforcime. Sipas Zidane dhe Perez për ta  ngushtuar diferencën...

Montella në stolin e Sevillas?

0
Vincenzo Montella mesa duket nuk do të qëndrojë shumë kohë pa punë, pasi tashmë një ofertë është në tavolinën e tij. Ish-trajneri i Milanit i cili u shkarkua nga stoli i kuqezinjve rreth një muaj më parë pëlqehet shumë nga...

Chelsea fiton superpërforcim në Janar!

0
Sipas mediave Angleze, Chelsea do të tentojë që në merkaton e Janarit të sjellë një superpërforcim. Sipas së përditshmes Gjermane "Bild", Chelsea do të hidhet në sulm për kartonin e Arturo Vidal, sipas Contes, Vidal do të ishte përforcimi i...

Manchester United barazon, Chelsea nuk fal në Stamford Bridge!

0
Manchester United barazoi në shtëpi, 2-2 nga Burnley, duke konfirmuar se titulli kampion mbetet një utopi për skuadrën e Jose Mourinho, që ka 12 pikë më pak se Manchester City kryesues, edhe pse ka luajtur një ndeshje më shumë. Në...

Juventus ofertë mesfushorit Kroat

0
Mateo Kovaçiç duket shumë pranë rikthimit në Serinë A, por këtë herë te kampionët në fuqi, Juventusi. Mesfushori kroat pëlqehet shumë nga Allegri dhe drejtuesit e klubit bardhezi janë angazhuar për t’i plotësuar dëshirën teknikut. Mediat spanjolle raportojnë se Juventusi...

Conte: Pa përforcime në sulm s’ka trofe

0
Antonio Conte nuk është aspak i lumtur me sjelljen e drejtuesve të Chelseat. Trajneri italian, i cili udhëhoqi skuadrën drejt një suksesi të paparashikueshëm në Premier League sezonin e kaluar, nuk po merr përgjigjet e duhura sa u përket...

Neymar: E dua Topin e Artë

0
Neymar ka kundërshtuar zërat që e lidhin me Real Madridin, duke thënë se është i lumtur te PSG.  Nga Doha, ku po qëndroj PSG, Neymar ka thënë se synon të fitojë ‘Topin e Artë’. “Jam shumë i lumtur te PSG-ja. Po...

Manchester City janë favorit për të nënshkruar me Van Dijk

0
Manchester City janë favorit për të nënshkruar me are mbrojtësin e Southampton, Virgil van Dijk, por as Liverpooli nuk janë dorëzuar. The Telegraph shkruan se City e do holandezin dhe janë gati të paguajnë për të mbi 65 milionë euro. Liverpool...

Manchester United me sy nga Dybala

0
Paulo Dybala nuk po kalon momente të mira te Juventusi dhe klubet e njohura evropiane po tentojnë të marrin. ‘La Joya’ ka qëndruar në tri ndeshje radhazi në bankë, dhe me këtë Max Allegri i ka treguar se nuk është...
17,357FansLike